Ekonomi

“Cumhuriyet bir hediyedir, onunla gurur duyalım”

Cumhuriyetimizin 100. yılında, milli şuur, akıl ve bilimin ışığında daha çok çalışarak, unutmadan, ülkemizi dünyanın en güçlü ve ekonomik açıdan en gelişmiş beş ülkesinden biri haline getirmek hepimiz için bir misyondur. Atalarımızın ödediği bedeller.

Kendi mühimmatını üreten bir şehrin çocuklarıyız

Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Her fabrika bir kaledir” diyerek üretimin ve sanayinin ülkemiz için önemini bizlere göstermiştir. Gaziantep sanayisinin geçmişi Kurtuluş Savaşı’na kadar uzanan, Antep savunmasının güçlü koşulları altında Antepliler, 100 yıl önce Askeri İmalat Fabrikasını kurarak bomba, fişek ve kapsül üreterek kendi mühimmatını üretti. Gaziantep’in genetiğinde yer alan girişimcilik, üretim ve zanaatkarlık, kurtuluş çabasından bu yana üretimiyle, ihracatıyla, istihdamıyla ülkemizin itici gücü olmaya devam ediyor.

Yapılan çalışmalar sonucunda sanayi ile özdeşleşen Gaziantep, bugün mevcut ve kurulmakta olan 12 organize sanayi bölgesi ile en fazla istihdam sağlayan organize sanayi bölgesi unvanına sahip olup, en fazla istihdam sağlayan 6. ildir. ihracat, dünyanın 180 ülkesine ihracat. Gaziantep Sanayi Odası olarak Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın ve ekonomi alanında günün şartlarına uygun olarak, güç ve ilhamla daha gelişmiş, müreffeh bir Türkiye için var gücümüzle çalışmaktan gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yeni hedefler koyduğumuz bir dönemde, her türlü zorluğa rağmen ecdadımızdan aldık. Yeniliklerin öncüsü olmaya devam edeceğiz.

Onurla kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

haber-vezirkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu