Haber

İsrail pilotları Netanyahu ve eşi için uçmak istemedi

İsrail’de 6. kez başbakanlık koltuğuna oturan Binyamin Netanyahu’ya tepkiler durmuyor.

İsrail’de binlerce kişi haftalardır sokak gösterileri düzenleyerek Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin yargının yetkilerini kısıtlayan öneri ve politikalarına tepki gösteriyor.

Bu kapsamda dikkat çekici bir olay yaşandı.

Pilotlar İtalya uçuşunun sorumluluğunu üstlenmedi

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve eşi Sara Netanyahu’yu Perşembe günü resmi bir ziyaret için İtalya’nın başkenti Roma’ya uçurmaya istekli hiçbir pilot bulunamadı. İsrail basınında yer alan haberde, İsrail havayolu şirketi El Al’ın Netanyahu’nun İtalya ziyareti için yaptığı duyuruya başvuru süresinin yerel saatle 14:00’te sona erdiği ve Netanyahu ile uçağını uçurmak için hiçbir pilotun başvurmadığı belirtildi. eş.

Haberde pilotların Netanyahu’nun tartışmalı yargı reformuna karşı oldukları için söz konusu uçuşa başvurmayarak tepkilerini gösterdikleri iddia edilirken, bazı haberlerde Netanyahu’nun Boeing 777 tipi bir uçakla İtalya’ya uçmak istediği iddia edildi. söz konusu uçağa uygun pilot bulmakta zorlanmıştır.

Yurt dışından uçak kiralanabilir

Başvuruların kapatılmasından kısa bir süre sonra El Al tarafından yapılan açıklamada, filodaki eğitimli pilot eksikliğine dikkat çekildi. “Diğer şeylerin yanı sıra, 777 filosundaki kalifiye pilot eksikliği nedeniyle, Prime uçuşuna personel alımı konusu, geçmişte sayısız kez yaptığımız gibi, şirket prosedürlerine uygun olarak henüz sonuçlandırılmadı. El Al, ülkenin varlığını sürdürmek için devlet başkanlarını önemli siyasi misyonlara uçurdu ve gelecekte de ihtiyaç duyulduğunda bunu yapmaya devam edecek.söylendi.

El Al, koronavirüs salgını sırasında uçuşlarını askıya aldığından beri hala tam olarak hizmete dönmedi.

Pilot krizi devam ederse Netanyahu ve eşinin Boeing 777 yerine Boeing 737 yolcu uçağı uçurması veya yurt dışından uçak kiralaması bekleniyor.

haber-iskilip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu